• Cumartesi Yazıları
 • Düşler ve Erdemler

  Kılavuzu Don Quijote olanın burnu Cyrano gibi olur.

  Google
   
  Web Düşler ve Erdemler'de
  <$BloPazartesi, Haziran 13, 2005

  <$Blo

  Pink Floyd isminin kullanımı konusunda mahkemelik olan iki müzisyen Afrika'ya yardım için bir konserde bir araya gelecekmiş. Grup, önümüzdeki ay Londra'da yapılacak ve açlıkla mücadeleye dikkat çekmeyi amaçlayan Live-Eight konserinde sahne alacak.


  Grup açlıkla mücadele için yeniden bir arada Posted by Hello

  Grubun kurucusu Roger Waters, çeşitli anlaşmazlıklar sonrası 1981'de Pink Floyd'dan ayrılmıştı. Gitarist David Gilmour ise geçmişteki kavgalarının, açlıkla yüzyüze uluslar olduğu düşünüldüğünde, önemsiz olduğunu söyledi.

  2 Temmuz'da Hyde Park'da yapılacak konserde Pink Floyd üyeleri Roger Waters, Dave Gilmour, Nick Mason ve Richard Wright birlikte sahne alacak. Bu dörtlü son konserlerini 1981'de yine Londra'da vermişti.

  Ünlü rock yıldızı Bob Geldof'un organize ettiği Live 8 konserleriyse beş şehirde yapılacak. Londra dışında konser düzenlenecek şehirler ise; Paris, Berlin, Roma ve Philadelphia. Konserlerin amacı, sanayileşmiş ülkelerin liderlerini İskoçya'da buluşturacak G8 zirvesi öncesi, Afrika'da açlıkla mücadeleye yardımcı olmak.
  Haberin devamı

  Remember when you were young,
  You shone like the sun.
  Shine on you crazy diamond.
  Now there's a look in your eyes,
  Like black holes in the sky.
  Shine on you crazy diamond.
  You were caught on the crossfire
  Of childhood and stardom,
  Blown on the steel breeze.
  Come on you target for faraway laughter,
  Come on you stranger, you legend, you martyr, and shine!

  <$Blo3ents:

  <$BloBlogger siddhartha...

  <$BloBig man, Pig man,
  hahay charade you are...

  Gilmour ve Waters isim hakkı, konser hakkı vb. kapital sebepler yüzünden birbirlerine düştüklerinde kendi yazdıkları The Pigs aklıma gelmişti.
  Kendilerinin de ironik bir biçimde çok temel olarak "Money" bağlamında kavga etmelerini, hayatıma bir nebze yön veren müzikleri yapan bu topluluğa hiç yakıştırmamış ve affetmemiştim.

  <$Blo14/6/05 23:50 <$Blo 
  <$BloAnonymous Zedprex...

  <$Bloİnsanlar çoğu kez inançlarla, amatör heyecanlarla başlıyorlar sonradan eleştirdikleri yanlışları kendileri yapabiliyorlar. Hayatın gerçekleri mi demek lazım, yoksa ideallerin zayıflığı mı bilemiyorum. Dağılan pek çok müzik grubunda buna benzer bir öykü vardır. Ve bir şey daha, ayrılan müzisyenler genellikle ayrıldıktan sonra pek de başarılı olamazlar. Peter Gabriel-Phil Collins hariç :).

  <$Blo15/6/05 00:12 <$Blo 
  <$BloBlogger Don Quijote...

  <$BloDüşler ve Erdemler haber yapıldı, aşağıda adres.

  http://www.celebsoup.com/Bob_Geldof.html

  <$Blo19/6/05 11:36 <$Blo 

  <$BloYorum Gönder